توری ,طبیعی ,شوند ,پوست ,موها ,آرامی ,حالت دهنده ,آبکشی کنید ,ولرم آبکشی ,انواع مختلف ,وجود دارد

انواع مختلف کلاه گیس کدامند؟ترمیم مو پدیده جوان

کلاه استاندارد: متداول ترین نوع کلاه گیس است و معمولا از لابلای موها قابل رویت نیست. این کلاه معمولا دارای یک نوار بسته شده در اطراف بالای کلاه بوده که موها از آنجا توسط دستگاه دوخته می شوند. موها معمولا به گونه ای طراحی می شوند که نوک کلاه بالا رود و کلاه گیس نمایان نشود. این کلاه گیس به دلیل بالارفتگی طبیعی در قسمت نوک کلاه به مو حجم می دهد.

بدون کلاه: این نوع کلاه بیشترین مقدار هوادهی را به سر می دهد. بالای کلاه از نوارهای توری عمودی ساخته شده که بین فواصل بافت ها فضای خالی وجود دارد. این فضاها کلاه گیس را بسیار سبک تر و هواخورتر از نمونه های استاندارد کرده است.

کلاه اسکین تاپ: این کلاه دارای یک قسمت فوقانی کشی به رنگ پوست است. معمولا موی ضخیم تری برای این نوع کلاه انتخاب می شود تا اجازه ندهد رنگ پوست از لا به لای موها نمایان شود.

کلاه نایلونی: به گونه ای ساخته شده تا رنگ طبیعی پوست سر را نشان دهد. این گونه کلاه ها معمولا از مواد توری نازک از قبیل نایلون یا پلی استر ساخته می شوند. چون موها را با دست در بالای سر می بندند، این کلاه ها معمولا طبیعی ترین نما را می دهند. در نتیجه این کلاه ها به دلیل وجود روش بستن راحت تر الت می گیرند و تنوع زیادی هم دارند. درست مثل موی طبیعی، این کلاه گیس ها را می توان فرق باز کرده و یا شانه کرد. این کلاه گیس های نرم برای پوست های سر حساس بسیار مناسب اند. این کلاه گیس ها به دلیل داشتن قیافه طبیعی برای افرادی که تعداد زیادی یا همه موهایشان را از دست داده اند بسیار توصیه می شوند.

کلاه توری: در کلاه گیس های توری، کلاه گیس به پارچه های توری متصل است که به اندازه دلخواه، کمرنگ بوده و موقتا به پوست چسبیده می شود. مشخص نیست که شروع و پایان توری در کجا قرار دارد. پارچه توری همچنین مننظره ای طبیعی از جهت دادن موها می دهد. دو نوع اصلی از این کلاه گیس های توری وجود دارد: تمام توری و جلو توری. تمام توری ها هواگیرتر و راحت تر بوده و به راحتی به هر سمت جدا می شوند. کلاه های جلو توری روی پیشانی توری داشته و طبیعی تر و غیرقابل رویت تر در جلو هستند.

کلاه ابریشمی: این کلاه که به نام گره مخفی یا تزریق ابریشم نیز معروفند مشکل دیده شدن گره ها در مرکز کلاه گیس را حل می کنند. کلاه ابریشمی یک تکه ابریشم (معمولا 4 در 4 یا 5 در 5) است که در بالای کلاه گیس توری سوئیسی یا فرانسوی دوخته می شود. موها از زیر مواد ابریشم تزریق می شوند. گره ها نیز دز زیر پایه ابریشمی مخفی شده و دیده نمی شوند و این دید را ایجاد می کنند که موها درست از پوست سر شما روییده اند و به طرز باورنکردنی ای واقعی به نظر می رسند. پایه های ابریشمی در رنگهای متنوع برای همخوانی  داشتن با پوست سر شما موجود هستند.

تفاوت بین کلاه گیس توری فرانسوی و سوئیسی در چیست؟

کلاه فرانسوی دوام بیشتری دارد و مقاومت بیشتری در درازمدت از خود نشان می دهد. کلاه های سوئیسی اندکی سبک تر بوده و کمی کمتر نمایان هستند اما دوام کمتری دارند. کلاه های سوئیسی برای کسانی که اولین بار از آن استفاده می کنند توصیه نمی شود. بهتر است طرز استفاده از کلاه گیس را یاد گرفته و مهارت آن را قبل از بستن کلاه سوئیسی فرا بگیرید. تور هر دوی این کلاه ها را می توان با پوست سر شما هماهنگ کرد.

روش های گره زنی کلاه گیس ها کدامند؟

تکنیک های متعددی درگره زدن مو به پایه کلاه گیس وجود دارد که عملکرد و نتایج متفاوتی به دنبال دارند. کیفیت دوخت کلاه گیس ها تاثیر بسزایی بر ظاهر نهایی دارد. انواع مختلف گره ها در زیر توضیح داده شده اند. موی واحد، گره های واحد بهترین روش گره زنی هستند که برای ایجاد گره کوچک برای هر موی واحد با دست بسته شده استفاده می شوند. برای تسریع در فرآیند گره زنی، دو یا سه مو را باهم گره زده که این کار باعث ایجاد یک گره بزرگ و ظاهری نه چندان زیبا می شود. گره های دوتایی به دوبار گره زدن مو اطلاق می شود که نتیجه آن داشتن گرهی محکمتر و قوی تر خواهد بود. اما این گره ها از نمای نزدیک حتی بیشتر نمایان هستند. این یک مشکل خاص در ایجاد یک رشته موی طبیعی است و به همین دلیل اکثر رشته موهای جلویی را باید تک تار، تک گره و بر روی جنس ابریشمی گره زد.

گره های بیرنگ شده (بلیچ شده) کلاه گیس توری کدامند؟

وقتی موها به توری گره زده می شوند، برای محکم کردن مو در جای خود از یک گره اسافاده می شود. گره های بیرنگ شده، گره های دستی هستند که برای جلب توجه کمتر سفیدتر شده اند. بلیچ کردن ظاهری طبیعی به مو می دهد گویی مو از پوست سر شما روییده است.

 

حتی با انجام بلیچ، گره هایی که با رنگ موی تیره تر (سیاه تا قهوه ای تیره) زده شده اند از موهای روشن تر بیشتر دیده می شوند. روشن کردن گره با موهای تیره تر نیازمند فرآوری بیشتر است. توری های رنگ روشن نیز گره ها را واضح تر می کنند.

  نحوه مراقبت از کلاه گیس های طبیعی و مصنوعی

دستورات مراقبت از کلاه گیس طبیعی

به آرامی گلاه گیس را با یک شانه دندان درشت شانه کنید تا گره ها و پیچ خوردگی ها گرفته شود. زمان شانه زدن از نوک مو شروع کنید و به ریشه برسید. سپس در آب خنک تا ولرم آبکشی کنید (آب باید در دمای اتاق و کمی بالاتر باشد و هرگز از آب داغ استفاده نکنید). به کمک انگشتانتان شامپوی کلاه گیس را بطور مساوی روی همه قسمت ها بریزید. به آرامی کمی از آب کفدار را به داخل کلاه گیس بریزید. کلاه را مالش ندهید. در آب خنک یا ولرم آبکشی کنید تا شامپو شسته شود. به آرامی با یک حوله نرم روی آن بزنید تا آب اضافی گرفته شود. هرگز آن را نچلانید. کمی حالت دهنده به موی نمدار بزنید. نگذارید به پوست سر برسد چون حالت دهنده گره ها را شل می کند. با آب خنک یا ولرم آبکشی کنید تا حالت دهنده شسته شود. به آرامی با یک حوله نرم روی آن بزنید تا آب اضافی گرفته شود. هرگز آن را نچلانید. با یک حوله فشار دهید تا آب اضافی آن گرفته شود. روی یک پایه تاشوی کلاه گیس قرار دهید و بگذارید خشک شود. وقتی کلاه گیس کاملا خشک شد آماده است تا فرم بگیرد. 

دستورات مراقبت از کلاه گیس مصنوعی

به آرامی گلاه گیس را با یک شانه دندان درشت شانه کنید تا گره ها و پیچ خوردگی ها گرفته شود. زمان شانه زدن از نوک مو شروع کنید و به ریشه برسید. تشتی را پر از آب سرد کنید و در آن شامپوی کلاه گیس مصنوعی بریزید. هرگز از آب گرم استفاده نکنید. بگذارید 3 تا 5 دقیقه در آب بماند. به آرامی بچرخانید اما مالش ندهید. کلاه را از تشت بیرون بیاورید و کاملا با آب سرد آبکشی کنید. به آرامی آب اضافی را بچلانید و مو را با حوله خشک کنید. هرگز کلاه را نچلانید و یا پیچ ندهید. روی یک پایه قرار دهید و یک حالت دهنده قوی به آن اسپری کنید و بگذارید در هوای آزاد خشک شود. وقتی کلاه گیس کاملا خشک شد آماده است تا فرم بگیرد.  هرگز کلاه گیس خیس را فرم ندهید.

اخطار: این کلاه ها را در معرض گرم کن هایی نظیر سشوارها، اتوهای فر کن، بیگودی های گرم، فر، کباب پز، گرمکن های بیرون که در فصل سرما استفاده می شوند قرار ندهید.

 

 

 


ترمیم مو | کاشت مو | ریزش مو منبع اصلی مطلب : ترمیم مو | کاشت مو | ریزش مو منبع اصلی مطلب :
برچسب ها : توری ,طبیعی ,شوند ,پوست ,موها ,آرامی ,حالت دهنده ,آبکشی کنید ,ولرم آبکشی ,انواع مختلف ,وجود دارد
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : انواع مختلف کلاه گیس کدامند؟|ترمیم مو پدیده جوان